Wczytuję dane...

Krokomierz zasad jego działania

Krokomierz zasad jego działania

KROKOMIERZ JAK LICZY KROKI ?

Podstawą funkcją każdego zegarka jest mierzenie czasu i wskazywanie aktualnej daty . Stanowi element ubioru , dodatek do ubioru . Atrakcyjny wygląd i duży wybór form bez wątpienia stanowią wizytówkę na nadgarstku . 

Postęp technologiczny dziś odmienił znaczenie zegarka jako tylko czasomierzu. Rozbudowany o liczne funkcje : pulsometr , ciśnieniomierz , monitor pracy serca EKG, monitor snu , odbieranie połączeń telefonicznych i wiadomości , przeglądanie stron internetowych i wiele innych . Jednak o zakupie  smartwatcha decyduję licznik kroków .

Brak ruchu , siedząca praca czy stres wpływają negatywnie na nasze samopoczucie i kondycję . Aby wprowadzić balans do naszego życia i przywrócić w nim równowagę , odwrócić negatywne skutki , nie prawidłowego stylu należy wprowadzić aktywność. Wybierając smartwatch z krokomierzem decydujemy się na osobistego trenera , który może motywować nas do zmian. 

AKCELERATOR , ŻYROSKOP POZNAJ RÓŻNICE

Akcelerometr w budowany w smartwatch to czujnik wykrywający ruch ręki . Smartwatch dzięki akcelerometrowi wykrywa w jakim położeniu znajduję się danym momencie . Na podstawie poruszeń inteligentnego zegarka założonego na ręce pozwala wyliczyć liczbę wykonanych kroków.

Należy pamiętać że nie które ruchy nadgarstka mogą zostać zinterpretowane jako kroki , pomimo gdy nie idziesz. Jak  również kiedy brak ruchu ręki podczas marszu np. kiedy trzymasz ręce w kieszeniach akcelerometr pominie wykonywane kroki.  Liczba kroków zatem stanowi wskaźnik aktywności.

Nasze smartwatche mają wbudowany 3-osowy akcelerometr , który każdy pełen ruch ręki zapisze jako dwa kroki .

Żyroskop w przeciwieństwie do akcelerometra ruch mierzony jest w trzech płaszczyznach , działa na zasady zachowanie momentu pędu. Żyroskop informuje procesor o orientacji przestrzennej , przez co pozwala na bardziej precyzyjne wyliczenia. Również żyroskop za pomoca algorytmu , gdy wykonamy ruch ręka w celu sprawdzenia aktualnej godziny , ekran wyświetlacza smartwatch rozjaśni się.

SMARTWACH POKAZUJE ZA DUŻO KROKÓW:

Nieregularne ruchy ręki, mogą powodować ż nasz smartwatch będzie wyliczać za dużo wykonanych kroków :

  • mycie zębów
  • prysznic
  • intensywne ruchy pod czas snu
  • gestykulowanie pod czas rozmowy
  • mycie naczyń

SMARWATCH POZKAZUJE ZA MAŁO KROKÓW

W niektórych sytuacjach kiedy nie wykonujemy ruchu dłońmi , inteligentny zegarek nie będzie wyrywał kroków pod czas chodzenia np.:

  • trzymanie rąk w kieszeniach
  • jazda na rowerze
  • noszenie siatek z zakupami 
  • koszenie trawy
  • trzymanie uchywytu wózka 

Warto pamiętać, że funkcja krokomierza (pedometru) dodatkowo wylicza kroki na podstawie danych o nas samych, czyli opiera się na takich danych jakie my sami wprowadziliśmy do inteligentnego zegarka. Są to m. in. dane o: płci, wieku, wzroście i wadze.